Kontrast A- A+
Baner nr 1
Baner nr 2
Baner nr 3
Baner nr 4
Baner nr 5
Baner nr 6
Baner nr 7
« powrót

WYDARZENIE

Dodano: 2022.05.11


W związku ze zbliżającym się Ogólnopolskim Dniem Opiekuna Osób Starszych, Dom Pomocy Społecznej w Lisówkach uruchomi 13 maja, w godz. 10.00 – 18.00, w Centrum Handlowym King Cross Marcelin w Poznaniu bezpłatny Punkt Konsultacyjny dla osób opiekujących się osobami w podeszłym wieku, np. z chorobą Alzheimera.  Porad bezpłatnie udzielą specjaliści: psycholog, opiekun medyczny,  pracownik socjalny, fizjoterapeuta oraz terapeuta zajęciowy.

 

Zainteresowani będą mogli się dowiedzieć m.in. czym jest choroba Alzheimera, jak ją zdiagnozować oraz rozpoznać objawy, jakie podjąć leczenie i jak wspierać osoby z demencją starczą. Specjaliści odpowiedzą także na pytania jak prawidłowo postępować z osobą cierpiącą na demencję, jaką i gdzie pomoc otrzymać jeśli konieczność zaopiekowania się bliskim pojawi się nagle, jak rozumieć komunikaty, które przekazuje osoba z demencją oraz jak na nie reagować.

 

Do tego każdy będzie mógł się dowiedzieć jakie zmiany i usprawnienia wprowadzić w mieszkaniu, w którym przebywa osoba w zaawansowanym wieku, jak sprawować opiekę i nie zapominać o sobie, jak pomagać utrzymać higienę osobie starszej, jak zachować sprawność swoją oraz osoby zależnej oraz jak wygląda procedura związana z otrzymaniem skierowania do domu pomocy społecznej.

Oferta dodatkowa

Oferta dodatkowa hotelowaOferta dodatkowa - rehabilitacja i rekreacja Oferta dodatkowa - konferencje i szkolenia

Średni miesięczny koszt utrzymiania mieszkańca DPS w Lisówkach na rok 2022

Nowy koszt utrzymania mieszkańca:
  4.050,86 zł.

Przydatne linki

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej PCPR Poznań Biuletyn Informacji Publicznej Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach MOPR Poznań Powiat Poznań

E1.PL - strony www