Kontrast A- A+
«powrót

TERAPIA WZIEWNA

 

Inhalacja jest zabiegiem leczniczym, który polega na podaniu roztworu leków lub ich aerozoli do dróg oddechowych za pomocą inhalatora, co skutkuje nawilżeniem i działaniem antybakteryjnym. To jedna z metod wspomagania terapii w leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, ale stosuje się też zabiegi aero- i jono-terapii z możliwością wykorzystania olejków eterycznych.

DPS Lisówki jest usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie lasu, który tworzy swoisty mikroklimat. Powietrze jest czyściejsze, ponieważ drzewa stanowią filtry dla pyłów     i gazów, jednocześnie pochłaniając dwutlenek węgla i produkując tlen. Ponadto produkują fitoncydy, czyli substancje wiruso-, grzybo- i bakteriobójcze, których wdychanie pobudza krążenie krwi, wzmaga apetyt, obniża poziom tzw. złego cholesterolu. Las pełni rolę naturalnego inhalatora dla płuc dzięki unoszącym się w powietrzu olejkom eterycznym drzew iglastych, które działają antyseptycznie.

Naturalne olejki kwiatowe także wspomagają terapie w leczeniu schorzeń, np. z kwiatu róży pomocny będzie przede wszystkim w walce ze stresem, bezsennością oraz depresją. Jako dodatek do inhalacji może też pomóc w leczeniu problemów z nadciśnieniem oraz łagodzić bóle głowy.

Fizjoterapeutka Elwira Wolniewicz

 

GALERIAGaleria - TERAPIA WZIEWNA 1.jpg Galeria - TERAPIA WZIEWNA 2.jpg Galeria - TERAPIA WZIEWNA 3.jpg Galeria - TERAPIA WZIEWNA 4.jpg Galeria - TERAPIA WZIEWNA 5.jpg

Oferta dodatkowa

Oferta dodatkowa hotelowaOferta dodatkowa - rehabilitacja i rekreacja Oferta dodatkowa - konferencje i szkolenia

Średni miesięczny koszt utrzymiania mieszkańca DPS w Lisówkach na rok 2022

Nowy koszt utrzymania mieszkańca:
  4.050,86 zł.

Przydatne linki

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej PCPR Poznań Biuletyn Informacji Publicznej Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach MOPR Poznań Powiat Poznań

E1.PL - strony www